×

Upozorenje

JUser: :_load: Nije moguće učitavanje korisnika sa ID: 114

Noć muzeja u Dubrovniku

  • Ponedjeljak, 01 Veljača 2016

Učenici prvih razreda gimnazije Srednje škole Čapljina su uživali u bogatoj ponudi dubrovačkih muzeja. Noć muzeja održava se tradicionalno posljednjeg  petka u siječnju. Muzeji se nalaze na šest lokacija od kojih pet u staroj gradskoj jezgri, dok se jedan nalazi u Cavtatu. Svaki  muzej imao je svoj vlastiti program za posjetitelje koji je počeo u 18:00 , a trajao sve do 1 sat iza ponoći. 

U pratnji voditeljice Ana-Marije Soldo, inače bivše učenice Srednje škole Čapljina, učenici i profesorice su na zanimljiv način upoznali staru gradsku jezgru. Potom su posjetili Pomorski muzej. Arheološki muzej kojeg su posjetili bio je Dom Marina Držića, a na kraju su razgledavali stare stvari u Etnografskom muzeju.

U kasnim večernjim satima učenici su se smjestili u ugostiteljski lokal i gledali utakmicu Hrvatske rukometne reprezentacije i reprezentacije Špaljolske. Iako su rukometaši izgubilli utakmicu, učenici su se pjesmom vratili u Čapljinu.

                                                                                                                                                   Marin Kovačević, I.2

 

 

Adresa

Srednja škola Čapljina

Ul. Ruđera Boškovića 9

88 300 Čapljina

Hercegovačko-neretvanska županija

Bosna i Hercegovina

Kontakt

Tel:  +387 36 805 - 006

Fax: +387 36 807 - 506

E-mail: sscaplj@tel.net.ba