×

Upozorenje

JUser: :_load: Nije moguće učitavanje korisnika sa ID: 114

Čudesni Vasilije Ostroški

  • Četvrtak, 22 Listopad 2015

U ranim jutarnjim satima 17. listopada učenici drugih i trećih razreda Srednje škole Čapljina uputili su se u Crnu Goru. Krajnje odredište bio je čudesni manastir Ostrog, koji je smješten visoko na litici. Cijelim putem nas je pratilo dosta oblačno i kišovito vrijeme, što nas nije nimalo obeshrabrilo. Nakon više od četiri sata vožnje, stigli smo u podnožje planine koju je obasjavalo sunce i grijalo nas cijeli dan. Do samog manastira išli smo pješice, svladavajući oštre zavoje i visoke stepenice. Mnogobrojni hodočasnici, uronjeni u svoje molitve i zavjete, pobožno su prilazili manastiru. Sam manastir je ukrašen raznim ikonama, mozaicima i minijaturama. Impresivan pogled pruža se s balkona na vrhu, do kojega se dođe kroz zvonik. Tu smo uživali u prekrasnom pogledu na dolinu i fotografijama ovjekovječili nezaboravne trenutke. Kapelica u kojoj su smještene relikvije svetog Vasilija, stalno je ispunjena hodočasnicima, koji bi dok monarh moli, naglas izgovarali svoje zavjete. Nakon detaljnog obilaska manastira, kupili smo i suvenire za uspomenu. Na povratku do autobusa, obišli smo crkvicu i područje gdje borave monasi. Sretni, zadovoljni i duhovno ispunjeni, uputili smo se natrag u Čapljinu. Autobusom je odzvanjala pjesma i već se razmišljalo o novim putovanjima. U kasnim večernjim satima stigli smo u Čapljinu. 

                                                                                                                                                 II. gimnazije

 

Adresa

Srednja škola Čapljina

Ul. Ruđera Boškovića 9

88 300 Čapljina

Hercegovačko-neretvanska županija

Bosna i Hercegovina

Kontakt

Tel:  +387 36 805 - 006

Fax: +387 36 807 - 506

E-mail: sscaplj@tel.net.ba