×

Upozorenje

JUser: :_load: Nije moguće učitavanje korisnika sa ID: 114

Izlet u Cenacolo

  • Četvrtak, 15 Listopad 2015

U petak, 25. rujna 2015. oko 13 : 30, učenici prvih i drugih razreda opće gimnazije u Čapljini uputili su se autobusima prema Međugorju. Cilj putovanja bila je muška zajednica Cenacolo u Bijakovićima, gdje su se, toplo dočekani, upoznali s radom zajednice te uvidjeli potrebu stalnog buđenja svijesti mladih ljudi kako bi se oduprli bilo kakvim ovisnostima. Sve što su učenici vidjeli u dvorištu ove zajednice odiše ručnim radom, a glavni majstori su upravo članovi zajednice. Izrađuju kamene pregrade, blokove, skulpture, uređuju prostorije, održavaju vrt i okućnicu. U zajednici je sve manje ovisnika o narkoticima, a sve više onih ovisnih o kocki, kladionici, računalima i računalnim igricama. Učenici su imali prigodu saslušati dva svjedočenja, na hrvatskom i engleskom jeziku. Dosta toga o samoj strukturi, povijesti te nastanku zajednice Cenacolo, rekao je ovisnik o klađenju, Marin iz Zagreba, koji je ujedno ispričao i svoju životnu priču. Na njegovu ispovijest nadovezao se Billy iz Sjedinjenih Američkih Država, koji je na engleskom jeziku govorio o svojim problemima s različitim opijatima i narkoticima. Nakon njihovih obraćanja, učenici su imali prigodu postavljati pitanja, koja su i na tečnom engleskom bila sasvim primjerena i ozbiljna. Dvosatno druženje proletjelo je u veoma vedrom ozračju, a slobodno vrijeme su učenici iskoristili za fotografiranje i kupovinu suvenira, čime izravno pomažu rad ove vrijedne zajednice.

II.1 , II.2 

 

Adresa

Srednja škola Čapljina

Ul. Ruđera Boškovića 9

88 300 Čapljina

Hercegovačko-neretvanska županija

Bosna i Hercegovina

Kontakt

Tel:  +387 36 805 - 006

Fax: +387 36 807 - 506

E-mail: sscaplj@tel.net.ba